Експедитори та загальні перевізники, що не експлуатують судна (NVOCC), складають життєво важливу частину ринку морських перевезень міжнародні перевезення індустрії. Їх основна функція - допомагати приватним особам і компаніям імпортувати/експортувати товари.
Однак, якщо ви схожі на більшість людей, ви можете бути трохи збентежені тим, які саме послуги пропонує кожна з них, скільки вони коштують і навіть де знайти компанії.
Якщо ви просто хочете перевезти деякі товари, ви можете скористатися формою вище, щоб почати порівнювати компанії.
Щоб дізнатися більше про експедиторів та NVOCC, читайте далі.
Що таке експедитор?
Експедитор - це фізична особа (яку часто називають експедитором та/або експедитором) та/або компанія, яка допомагає з логістикою міжнародних перевезень. Однак вони не відправляють товари самі, а укладають контракти з міжнародні судноплавні компанії щоб фактично перемістити ваш товар з пункту А в пункт Б.
Тож якщо вони не доставляють ваші товари, що вони роблять і навіщо вони вам потрібні?
Залежно від ваших потреб вони можуть запропонувати повний спектр послуг, включаючи:
- Підготовка та подача митних документів
- Підготуйте вантажні маніфести
- Знайдіть і забронюйте вантажне місце
- Займайтеся страхуванням вантажів
- Врегулювання транспортних витрат та імпортних/експортних мит
- Допоможіть з Інкотермс правила
- Знайти складське приміщення
- Домовтеся про інтермодальні перевезення, включно із забиранням та доставкою
Що таке NVOCC?
Загальний перевізник, що не експлуатує судна (NVOCC), багато в чому схожий на експедитора. NVOCC, як і експедитори, не мають права власності на власні судна. Замість цього вони укладають контракти з вантажними та судноплавними компаніями для виконання фактичного перевезення.
Вони видають коносамент (B/L або BOL) на товари, що прибувають кораблем. Це документи, які показують, що товар був прийнятий до перевезення, а також пункт його відправлення та призначення.
NVOCC зосереджуються майже виключно на океанічній тематиці міжнародні контейнерні перевезенняхоча багато хто з них пропонує послуги по обидва боки океану для перевезення вантажу.
У чому різниця між експедитором і НВОК?
Хоча терміни "експедитор" і "НВОК" часто використовуються як взаємозамінні, оскільки вони пропонують багато схожих послуг, між ними є кілька важливих відмінностей.
- NVOCC бере на себе відповідальність за відправлення, що роблять далеко не всі експедитори.
- США NVOCCs та морські експедитори (OFF), що базуються в Україні, повинні отримати Посередники з морських перевезень (OTI) ліцензію від Федеральної морської комісії США. Щоб отримати таку ліцензію, NVOCCs повинен надати підтвердження фінансової відповідальності.
- Іноземні НВОК не потребують ліцензії на ОТП, але можуть подати заявку на її отримання, якщо бажають.
- НВОКК можуть володіти власними контейнерами.
Витрати на транспортно-експедиторські послуги
У цьому розділі ми описуємо типові витрати, пов'язані з послугами експедиторів. Однак, будь ласка, майте на увазі, що основна увага тут приділяється типам витрат, на які ви можете розраховувати, а не фактичній сумі, яку ви витратите, оскільки це залежить від того, що ви перевозите, на яку відстань і т.д.
Ви також можете відвідати наші вартість міжнародної доставки щоб отримати уявлення про типові тарифи на контейнерні перевезення 20-футових і 40-футових контейнерів FCL і LCL.
Експедитори можуть допомогти з деякі або всі наступних витрат:
Витрати на перевезення: Це вартість фактичного переміщення вашого вантажу з пункту відправлення до пункту призначення. Вартість залежить від маршруту, відстані та способу транспортування. Загалом, більш поширені маршрути і короткі відстані, як правило, дешевші, а менш поширені, довші маршрути - дорожчі. Крім того, морські перевезення є найдешевшим способом транспортування, за ними йдуть залізничні, автомобільні і, нарешті, авіаперевезення, які є найдорожчими.
Порт/Вантажні збори./ Це витрати на завантаження та розвантаження ваших товарів в обох кінцях відправлення. Портові збори, як правило, стосуються витрат на переміщення ваших товарів морем, тоді як вантажні збори можуть включати витрати, пов'язані з аеропортами, розподільчими центрами тощо.
Митні збори: Це вартість імпорту (а іноді й експорту) товарів на міжнародному рівні між країнами. Ваш експедитор повинен допомогти вам визначити, скільки і кому потрібно заплатити.
Консульські збори: Це витрати, пов'язані з документацією, включаючи нотаріальні, документальні та легалізаційні збори.
Витрати на страхування: Це вартість страхування вашого вантажу. Вартість залежить від способу транспортування, маршруту тощо. Морське страхування покриває перевезення морським транспортом, страхування авіаперевезень покриває перевезення повітряним транспортом, а страхування умовних вантажів - це загальний страховий поліс, який покриває перевезення будь-якими способами, залежно від того, що зазначено в полісі.
Плата за обробку: Це збори та платежі, пов'язані з навантаженням, розвантаженням та обробкою вашого вантажу. Вартість залежить від ваги (легші вантажі зазвичай коштують дешевше) і від того, наскільки небезпечні ваші товари для транспортування (чим небезпечніші, тим більше ви заплатите).
Плата за оформлення документів та адміністративні збори: Ці збори зазвичай стягуються безпосередньо експедитором або НВОКК і покривають витрати на надання документів відповідним урядам, судноплавним компаніям та іншим зацікавленим сторонам. Крім того, ці збори також покривають власні операційні витрати експедиторів та їхній прибуток.
BAF ТА CAF - Бункерний коригувальний коефіцієнт (BAF) та валютний коригувальний коефіцієнт (CAF) - це ще два фактори, з якими ви можете зіткнутися. BAF відноситься до коригувань на основі цін на нафту, а CAF базується на коригуванні валютних ризиків по відношенню до долара США.
ПДВ та інші податки - Залежно від портів відправлення та призначення, на додаток до всіх вищезазначених податків, може також стягуватися ПДВ та інші податки.
Способи транспортування
Як експедитори, так і НВОК можуть допомогти вам перевезти ваші товари різними видами транспорту. Для NVOCC це найчастіше здійснюється морськими контейнерними суднами, тоді як експедитори можуть спеціалізуватися на певному виді наземних перевезень.
Таким чином, у вас є наступні варіанти:
Морські перевезення - Більшість світових перевезень та вантажів здійснюється через контейнеровози. Це найдешевший спосіб транспортування, але він допомагає лише доставити ваш товар з одного порту в інший і, як правило, не є рішенням для доставки від дверей до дверей. Кораблі можуть бути океанськими, прибережними або подорожувати внутрішніми водними шляхами.
Авіаперевезення - Хоча авіаперевезення неймовірно популярні, вони мають сенс лише для дорогих, швидкопсувних та/або чутливих до часу товарів через відносно високу вартість у порівнянні з морськими перевезеннями.
Автомобільні перевезення - У більшості країн більшість вантажів доставляються в порти та/або аеропорти та з них вантажівками. Залежно від відстані та стану доріг, це часто може виявитися дешевше, ніж авіаперевезення, але дорожче, ніж морські перевезення.
Залізничні перевезення - Залізничні перевезення можуть бути найдешевшим способом наземного транспорту в країнах з добре розвиненою мережею вантажних залізниць. Однак, залізничні перевезення майже завжди все одно включають вантажівку на обох кінцях.
Всі перераховані вище способи транспортування дозволяють здійснювати перевезення LCL (з меншим завантаженням контейнера) і FCL (з повним завантаженням контейнера). Хороший експедитор допоможе вам отримати найкращу пропозицію незалежно від того, що ви перевозите.
6 найважливіших факторів, що впливають на вартість фрахту
- Спосіб транспортування (див. вище)
- Відстань та пункт призначення - чим далі ваш товар має подорожувати, тим дорожче це буде коштувати. Аналогічно, менш часті та особливо небезпечні маршрути будуть коштувати дорожче.
- Вага та об'єм вантажу
- Вартість товарів, що відвантажуються: це особливо впливає на страхові премії, що стягуються
- Типи товарів, що перевозяться: небезпечні вантажі, вантажі, що швидко псуються, та негабаритні вантажі - все це призводить до вищих тарифів.
- Витрати та збори експедитора
Експедиторські та НВОКК компанії
Нижче ми перерахували найбільші морські та авіаційні транспортно-експедиторські компанії, а також найбільші NVOCC. Однак, можливо, ви також захочете ознайомитися з нашим путівником по міжнародні судноплавні компанії і міжнародні мувінгові компанії щоб отримати більш повне уявлення про всі варіанти доставки.
Топ-10 морських експедиторів
- Kuehne+Nagel Inc.
- DHL Supply Chain & Global Forwarding - ланцюжок поставок і глобальне експедирування
- Sinotrans Limited
- DB Schenker Logistics
- Pantos Logistics
- Panalpina Inc.
- Expeditors International у Вашингтоні
- Hellmann Worldwide Logistics
- Damco International
- SDV/Bollore Group
Топ-10 авіаекспедиторів
- DHL Supply Chain & Global Forwarding - ланцюжок поставок і глобальне експедирування
- Kuehne+Nagel Inc.
- DB Schenker Logistics
- Рішення ДБЖ для ланцюжка поставок
- Kintetsu World Express
- Panalpina Inc.
- Expeditors International у Вашингтоні
- Ніппон Експрес
- SDV/Bollore Group
- Ceva Logistics
Джерело: Транспортні теми
Топ-10 компаній НВОКК
- Expeditors International у Вашингтоні
- Контейнер Orient Express
- APEX Shipping
- Фенікс Міжнародна служба вантажних перевезень
- Синя якірна лінія
- Topocean Consolidation Service
- Шенкероокеан (Гонконг)
- Honour Lane Shipping
- Hechny Shipping
- UPS SCS (Азія)
Джерело: JOC Ви також можете знайти повний список 5,000 компаній NVOCC, що мають ліцензію США, на сайті Веб-сайт Федеральної морської комісії.
Транспортно-експедиторська галузь
Нижче наведено лише кілька організацій та асоціацій, які допомагають регулювати світову галузь вантажних перевезень.
- Міжнародна асоціація повітряного транспорту
- Національна асоціація митних брокерів та експедиторів Америки (NCBFAA)
- Асоціація вантажного транспорту (ЗВТ)
- Федеральна морська комісія
- Lloyd's Loading List
- Британська асоціація міжнародних вантажних перевезень (BIFA)
- Асоціація "Повітря та море
- Європейська асоціація експедиторів (EFFA)
- Канадська асоціація міжнародних експедиторів (CIFFA)
- Ірландська асоціація міжнародних вантажних перевезень (IIFA)
10 порад, як знайти правильного експедитора
Враховуючи величезну кількість експедиторів та NVOCC, що працюють у світі, вибір правильного може здатися досить складним завданням. Якщо ви плануєте використовувати одну з них для міжнародний переїздви можете легко порівняти компанії з нашою рухома цитата обслуговування.
Однак, хоча мувінгові компанії хоч і спрощують переміщення товарів між країнами, вони, як правило, не є найдешевшими для регулярних вантажних перевезень. Тому, можливо, вам доведеться попрацювати з кількома експедиторами, перш ніж ви знайдете того, хто запропонує вам комбінацію послуг і ціни, яку ви шукаєте.
Ось 10 порад/запитань, які допоможуть вам знайти правильний варіант:
- Чи чітко вони пояснюють свої ціни? - Хороший експедитор повинен чітко пояснити вам ціни на кожну з своїх послуг, коли надає вам пропозицію. Це дозволить вам легко порівнювати компанії, порівнюючи їх між собою. Деякі компанії можуть не вказувати вартість ключових послуг, таких як страхування або оформлення документів, щоб виглядати дешевше. Завжди з'ясовуйте загальну вартість вашого відправлення, перш ніж вибрати компанію.
- Вони дружні? - Наступне питання - наскільки доброзичливим є експедитор. Хоча робота експедитора - це бізнес-операція, міжнародні перевезення можуть бути досить складними. А отже, може знадобитися чимало часу і терпіння. Краще працювати з тим, з ким ви добре ладнаєте, ніж з кимось, з ким ви не ладнаєте.
- Чи є у них досвід роботи з методом(ами) доставки, який ви плануєте використовувати? - Деякі експедитори спеціалізуються на вантажних та автомобільних перевезеннях, інші - на морських, а треті - на авіаперевезеннях. Компанії з комплексними логістичними потребами, що охоплюють різні види транспорту, потребують зовсім іншого партнера, ніж ті, кому потрібна лише вантажівка для перевезення товарів з пункту А в пункт Б.
- Чи мають вони досвід роботи у вашій галузі? - Ще одним фактором, який слід враховувати при виборі експедиторів і НВОК, є те, чи працюють вони з іншими компаніями у вашій галузі, чи ні. Деякі компанії краще підходять для вирішення логістичних питань, пов'язаних з переміщенням швидкопсувних товарів, таких як продукти харчування, а інші краще справляються з автомобільний транспорт. Це стає особливо важливим при міжнародних перевезеннях, оскільки процес митного оформлення не тільки широко варіюється між країнами, а й між галузями.
- Чи чітко вони пояснюють, хто буде здійснювати фактичну доставку/перевезення? - Майте на увазі, що ваш експедитор допоможе вам організувати відвантаження ваших товарів, але не буде здійснювати доставку самостійно. Однак він повинен бути готовий пояснити вам, які компанії будуть здійснювати доставку протягом усього процесу.
- Чи є вони членами якихось галузевих асоціацій? - Більшість авторитетних експедиторів належать принаймні до однієї, а то й до кількох компаній, торгові організації та асоціації наприклад: NCBFAA, IATAWCA, WCA тощо. Ці асоціації забезпечують дотримання мінімальних стандартів, і хоча вони не гарантують якості, вони є хорошим показником якості.
- Чи є у них агенти, які працюють як у містах/країнах відправлення, так і в містах/країнах призначення? - Більшість невеликих експедиторів мають офіси лише в одному або, в кращому випадку, в декількох містах. Якщо у них немає офісу як у місті відправлення, так і в місті призначення, це може ускладнити вирішення проблем, якщо вони виникнуть. Це особливо важливо, якщо виникають суперечки щодо правил Інкотермс, затримки на митниці, страйки тощо. Однак багато експедиторів вирішують цю проблему за допомогою афілійованих агентів, які працюють у більш широкому діапазоні напрямків. Просто обов'язково з'ясуйте, які домовленості та контактні особи будуть для вашого вантажу.
- Чи пропонують вони страхування? - Деякі експедитори пропонують страхування, а деякі ні. Обов'язково з'ясуйте, чи пропонує ваш експедитор страхування, і якщо так, то чи входить воно в його звичайну ціну. Крім того, переконайтеся, що страхове покриття є достатнім для покриття вартості вашого вантажу, а також покриває всі види транспорту. Ніколи не перевозьте свої товари без належного страхування, якщо тільки ви не можете дозволити собі ризикувати їхньою повною вартістю.
- Наскільки великий експедитор? - Невеликі експедитори часто хочуть здаватися більшими, ніж вони є насправді. Зазвичай це робиться для того, щоб викликати довіру. Не бійтеся запитувати, скільки офісів має компанія, скільки у неї співробітників тощо. Просто майте на увазі, що експедитори іноді намагаються обійти це питання, говорячи про кількість офісів, кількість агентів тощо. Часто ці офіси та агенти можуть працювати на кілька компаній. Нарешті, малий - це не обов'язково погано: багато невеликих компаній можуть запропонувати вам набагато кращий персоналізований сервіс, ніж велика безлика логістична компанія. Більше того, оскільки вони часто мають менші накладні витрати, вони часто можуть запропонувати нижчі ціни.
- Чи є у компанії відгуки в Інтернеті та/або чи готова вона дозволити вам поспілкуватися з колишніми клієнтами? - Нарешті, останній крок перед вибором експедитора або NVOCC - прочитати якомога більше відгуків про них, а в ідеалі - особисто поспілкуватися з колишніми клієнтами. Експедитори, які йдуть назустріч своїм клієнтам, будуть раді, якщо ви поспілкуєтеся з їхніми колишніми клієнтами, оскільки вони є їхніми найкращими продавцями. Тільки не забудьте поставити багато запитань, щоб з'ясувати, з якою компанією дійсно приємно працювати.
Також дивіться:
19 кращих транспортно-експедиторських компаній у Великобританії по містах