Багато людей, які переїжджають за кордон, дивуються, наскільки високими можуть бути витрати на міжнародний переїзд. Нижче ми розглянемо багато очікуваних і неочікуваних витрат, з якими ви можете зіткнутися, а також способи заощадити гроші.
1. Переїзд та транспортні витрати
Найбільшою єдиною витратою, з якою ви зіткнетеся, є наймання міжнародна мувінгова компанія перевезти ваші товари з вашого будинку в країні А до вашого нового будинку в країні Б. Ви можете порівняти компанії, скориставшись формою вище.
Вартість буде залежати від кількох основних факторів:
- Розмір кроку: Чим більший переїзд, тим дорожче він обійдеться. Це стосується як ваги, так і об'єму. Послуги збірних вантажів можуть зменшити цю плату, якщо у вас недостатньо товарів для повного завантаження.
- Відстань: Чим далі вам доведеться переїжджати, тим дорожче це буде коштувати.
- Маршрут: Деякі напрямки є досить поширеними, а інші - досить рідкісними. Наприклад, міжнародні переїзди між Канада і Сполучені Штати або в межах Європи є поширеними, і ці маршрути, як правило, будуть дешевшими через конкуренцію, порівняно з менш поширеними.
- Спосіб транспортування: Від того, який спосіб ви оберете для перевезення товарів, залежить кінцева ціна, яку ви заплатите. Перевезення морем - найдешевший варіант, тоді як авіаперевезення - найдорожчий. Вантажівки майже завжди виконують перший і останній етапи будь-якого перевезення, незалежно від того, який спосіб (способи) використовується між ними.
З огляду на те, що морські перевезення є найдешевшим варіантом, деякі люди намагаються йти напряму з міжнародна судноплавна компанія. Хоча іноді це може бути дешевше, більшість таких компаній насправді не створені для домашніх переїздів, а натомість займаються насамперед вантажні перевезення.
Щоб краще зрозуміти витрати на переїзд і транспортування, ви також можете прочитати наш посібник Вартість міжнародних контейнерних перевезень або відразу перейти до отримання ціни на міжнародні переїзди.
Типова вартість: Починаючи з $1,000 USD (750 фунтів стерлінгів; 900 євро) і може легко перевищувати $10 000 для переїздів на великі відстані за кордон
2. Витрати на пакування та розпакування
Хоча не всі мувінгові компанії Багато хто бере додаткову плату за пакування та розпакування речей. Залежно від країни, в яку ви переїжджаєте, у вас може не бути вибору щодо цих витрат. Причина в тому, що митні документи деяких країн вимагають від мувінгової компанії поручитися за товари, що ввозяться, і гарантувати, що нічого незаконного не перевозиться.
Заборонені предмети включають в себе очевидні речі, такі як наркотики та зброя, але також можуть включати в себе речі, про які ви можете не знати, наприклад, певні рослини або тварини. Мувінгові компанії, викриті в порушенні закону, можуть зіткнутися зі штрафами або втратою ліцензії, а отже, і можливості вести бізнес у цій країні.
Якщо ви хочете уникнути або зменшити ці витрати, обов'язково поговоріть з вашим вантажником і дізнайтеся, чи можна щось зробити. Іноді ви можете заощадити, упакувавши речі самостійно, але залишивши коробки відкритими, щоб вони могли їх оглянути. І ви завжди можете заощадити гроші з іншого боку, якщо вирішите розпакувати речі самостійно в новому будинку.
Нарешті, майте на увазі, що не можна обійтись без оплати пакувальних матеріалів, таких як коробки, пухирчаста плівка та скотч.
Звичайна ціна: Починаючи з $100 USD (75 фунтів стерлінгів, 90 євро), але зазвичай кілька сотень доларів.
3. Витрати на страхування переїзду
Деякі мувінгові компанії включають страховку у вартість перевезення, але не всі. Обов'язково перевірте, що саме покриває страховка, а що ні.
Якщо ваші товари відправляються морем, вам потрібно переконатися, що у вас є якийсь поліс морського страхування. Незважаючи ні на що, ви хочете мати поліс, який покриває повну вартість втрати, крадіжки та/або пошкодження будь-якого вашого товару.
Типова вартість: Починаючи з $100 США (75 фунтів стерлінгів, 90 євро), але може бути значно вищою, якщо ви перевозите дорогі, незвичайні та/або рідкісні вантажі.
4. Витрати на зберігання
При переїзді за кордон ви можете виявити, що вам доведеться платити за зберігання на додаток до звичайних витрат на переїзд. Це пов'язано з тим, що може бути важко узгодити дату вашого переїзду з датами доставки, які використовують міжнародні перевезення компанії.
Таким чином, поки ваші товари не перебувають у дорозі, їх потрібно буде десь зберігати. Обов'язково враховуйте це, коли плануєте, коли прибуде ваш товар.
Можливо, ви також захочете зберігати свої речі на складі, поки шукатимете житло в новій країні. Або ви можете просто заплатити за зберігання речей до вашого повернення, якщо ви плануєте тимчасовий переїзд.
Типова вартість: Починаючи з $100 США (75 фунтів стерлінгів, 90 євро) на місяць за невелику однокімнатну або двокімнатну квартиру, а далі ціни можуть зростати. На щастя, у цьому секторі існує досить висока конкуренція, яка допомагає утримувати ціни на рівні.
5. митні збори та податки
Ще однією невеликою витратою, на яку варто звернути увагу перед переїздом, є митні збори в країні, до якої ви переїжджаєте. Деякі країни, такі як США, дозволяють безмитно перевозити більшість товарів для домашнього вжитку.
У той час як такі країни, як Сполучене Королівство мають більш складні правила, які залежать від того, звідки ви переїжджаєте. Наприклад, переїзди з ЄС (на момент написання статті) звільнені від сплати мита, тоді як переїзди з-за меж ЄС можуть призвести до сплати мита та податків, на які ви можете претендувати на пільги.
Найчастіше митні збори та мито нараховуються на основі вартості самого товару.
Типова вартість: Від безкоштовного до майже необмеженого, залежно від вартості та типу товарів, які ви збираєтесь привезти з собою.
6. Візові збори
Коли ви переїжджаєте в іншу країну на роботу або навчання, вам, як правило, потрібно подавати заяву на отримання візи, за винятком випадків, коли ви переїжджаєте в межах ЄС, що дозволяє вам пересуватися між країнами без віз. Робочі та навчальні візи майже завжди пов'язані з великою кількістю паперової роботи та сплатою іноді досить значних зборів.
Наприклад, у Великій Британії деякі візи коштують понад 1000 фунтів стерлінгів ($1,300 доларів США; 1200 євро). І майте на увазі, що цей збір потрібно сплачувати щоразу, коли ви продовжуєте візу. Це може суттєво збільшити ваші загальні витрати, і ви повинні передбачити це у своєму бюджеті.
Типова вартість: Безкоштовна в межах ЄС і варіюється від країни до країни, але може становити кілька тисяч доларів за візу.
7. Гонорари адвокатів
Як правило, візи та інші митні документи можна заповнити самостійно, провівши невеликий пошук в Інтернеті, використовуючи ресурси урядових веб-сайтів вашої країни та країни, до якої ви плануєте переїхати.
Однак багатьом людям зручніше користуватися послугами юриста, щоб розібратися в іноді надзвичайно складному світі міжнародних переїздів.
Тому багато людей вирішують найняти юриста, який заповнить усі необхідні документи, замість того, щоб робити все самостійно. Хоча це може дати душевний спокій, це може коштувати досить дорого.
Типова вартість: Широко варіюється в залежності від країни, як правило, ціни починаються не менше ніж від $100USD/год (75 фунтів стерлінгів, 90 євро), з фіксованою платою за загальні послуги, яка може легко зростати $1,000 USD навіть на найпростіші послуги.
8. Витрати на житло
Найімовірніше, найбільшою статтею ваших витрат у новій країні буде житло. Однак майте на увазі, що те, як працює житло і які податки та збори з ним пов'язані, може сильно відрізнятися від країни до країни.
Наприклад, у Сполучених Штатах ціни на нерухомість за межами великих прибережних міст надзвичайно низькі. Однак вам доведеться щороку сплачувати податок на нерухомість, виходячи з вартості вашого майна, але тільки якщо ви є власником. Вони варіюються від 0,28% в Гаваї до 2.29% в Нью-Джерсі.
З іншого боку, в таких країнах, як Великобританія, немає прямих податків на нерухомість. Замість цього ви платите гербовий збір при купівлі житла, який може становити до 12% від вартості покупки (покупець сплачує весь збір, продавець - ні). Крім того, як власники житла, так і орендарі повинні платити комунальний податок щороку, виходячи з вартості нерухомості у 1991 році. В середньому це становить близько 1200 фунтів стерлінгів ($1 600 доларів США; 1400 євро) на рік.
Тому, коли ви шукаєте житло, не просто дивіться на ціну купівлі та/або оренди житла. Переконайтеся, що ви розумієте всі збори, платежі та податки, які вам доведеться сплачувати, враховуючи тип, місцезнаходження та умови оренди житла, яке ви будете використовувати.
Типова вартість: Це повністю залежить від країни, але податки, як правило, становлять не менше $1,000 доларів США на рік і можуть бути значно вищими в країнах з відсотковим режимом оподаткування майна.
9. Інші витрати
Нарешті, коли ви переїжджаєте за кордон, вам потрібно врахувати цілу низку інших дрібних і не дуже дрібних платежів і витрат. Це можуть бути такі речі, як купівля нових меблів, якщо ви переїжджаєте з країни, де мебльовані квартири є поширеним явищем, до таких країн, як США чи Канада, де це рідкість.
Навіть якщо у вас є власні меблі, вам може знадобитися купити нові електроприлади, оскільки в різних країнах використовується різна напруга та/або різні вилки. Використання приладів невідповідного типу може пошкодити вашу електромережу, тому завжди перевіряйте перед переїздом.
Вам також може знадобитися новий одяг, якщо ви переїжджаєте з регіону з холодною погодою в регіон з теплою погодою або навпаки. Щоб дізнатися більше про ці типи витрат, найкраще, якщо ви дізнаєтеся більше про конкретну країну, до якої переїжджаєте.
З цієї причини ми створили кілька спеціальних путівників по країнах, які допоможуть вам дізнатися більше про витрати в країні, до якої ви переїжджаєте.