Persikėlimas į kitą šalį gali būti vienas iš labiausiai arba mažiausiai stresą keliančių dalykų, kuriuos kada nors darysite. Vienas iš svarbiausių žingsnių ieškant tinkamo perkraustymo įmonė yra gauti keletą citatų. Pradėti galite jau dabar, pasinaudoję aukščiau esančia pasiūlymo forma.
Kai tai padarysite, turėtumėte apsvarstyti galimybę užduoti kiekvienai įmonei keletą arba visus 12 toliau išvardytų klausimų, kad įsitikintumėte, jog pasirinkta įmonė siūlo visas paslaugas, kurių tikitės ir kurių jums reikia.
1. Ar teikiate paslaugas nuo durų iki durų?
Nors šis klausimas gali atrodyti keistas, iš tikrųjų jis yra vienas svarbiausių.
Tarptautiniai perkraustymo paslaugų teikėjai turėtų teikti visas perkraustymo nuo durų iki durų paslaugas, o tarptautiniai siuntėjai gali siūlyti vežti tik tarp dviejų prievadai.
Tai labai svarbu žinoti, kai išlaidų palyginimas tarp bendrovių. Siuntėjai beveik visada atrodo pigesni, tačiau gali būti sudėtingesni, nes turėsite pasirūpinti, kad jūsų prekės būtų nugabentos į uostus ir pargabentos iš jų.
Kita vertus, perkraustytojai visu tuo pasirūpins už jus, žinoma, už tam tikrą kainą.
2. Kokią draudimo rūšį siūlote?
Jei jūsų perkraustymo įmonė nesiūlo draudimo, paleisti. Visi geros reputacijos perkraustytojai turi draudimą. Tačiau labai svarbu, kad suprastumėte, ką jų draudimas apima ir ko ne.
Pavyzdžiui, jei naudojate laivybos įmonė ji gali būti taikoma tik jūsų prekėms, kai jos gabenamos, bet ne kai jos pakraunamos ir (arba) iškraunamos uoste.
Arba draudimo polisas gali apimti žalą jūsų prekėms, bet ne vagystę ir (arba) praradimą.
Galiausiai visada būtinai patikrinkite draudimo sumą, jei maksimali draudimo suma yra $10 000 JAV DOLERIŲ ir jūs judate $100 000 JAV DOLERIŲ vertės namų apyvokos daiktų, galite būti nemaloniai nustebinti, jei kas nors nutiks ne taip.
3. Ar į kainą įskaičiuota pakuotė?
Kai persikraustote į kitą šalį, gali kilti pagunda sutaupyti pinigų ir viską pakuoti patiems.
Tačiau paprastai patariama to nedaryti. Priežastis yra ne tik ta, kad perkraustymo įmonės bando iš jūsų išvilioti daugiau pinigų (nors tai tikrai nepakenks).
Dauguma vyriausybių reikalauja, kad kartu su jūsų daiktais būtų pridėtas namų apyvokos daiktų sąrašas arba deklaracija. Taip siekiama padėti kovoti su nelegalių ar neteisėtų prekių judėjimu.
Perkraustymo įmonės gali pateikti namų apyvokos daiktų deklaraciją, kad jūsų daiktai būtų greičiau įforminti muitinėje, tačiau tam jos turi supakuoti jūsų daiktus. Priešingu atveju jos gali būti laikomos atsakingomis už bet kokius neteisėtus jūsų gabenamus daiktus.
Todėl svarbu žinoti, ar į nurodytą kainą įskaičiuotas pakavimas, nes jis gali gerokai padidinti kainą.
Galiausiai, nors muitinė nereikalauja išpakuoti daiktų, galite pasiteirauti ir apie tai, jei nenorite jų išpakuoti patys.
4. Kaip bus išsiųstos mano prekės?
Svarbu, kad aiškiai žinotumėte, kaip bus gabenamos jūsų prekės. Jei prekės gabenamos tik per sieną, tai gali būti paprastas sunkvežimis. Tačiau sudėtingesnių pervežimų į užsienį atveju tai gali būti sunkvežimis į uostą, laivas į uostą, laivas į uostą, traukinys ir vėl sunkvežimis.
The pristatymo būdas turės įtakos tiek kainai, tiek ir judesio greitį (žr. toliau). Be to, kuo daugiau kartų jūsų kroviniai bus pervežami kita transporto rūšimi, tuo didesnė jų sugadinimo rizika. Idealiu atveju norėtumėte naudoti kuo mažiau transporto rūšių, kartu atsižvelgdami į kainą ir greitį.
5. Kiek laiko užtruks persikraustymas?
Skirtingos įmonės turi skirtingą transporto priemonių parko pajėgumą ir galimybes. Vieni gali pristatyti krovinius tiksliai pagal jūsų pageidaujamą grafiką, o kiti suteiks jums daugybę galimybių, iš kurių galėsite rinktis.
Nors pasirinktinė parinktis skamba kaip beprasmiškas sprendimas, turėkite omenyje, kad ji gali būti daug brangesnė. Įmonės, siūlančios iš anksto nustatytas pristatymo dienas, paprastai tai daro todėl, kad grupuoja siuntas ir taip gerokai sumažina išlaidas.
Nuo transporto priemonės rūšies taip pat priklauso jūsų mokama kaina. Pervežimai žemyno viduje paprastai gali būti atliekami sunkvežimiais arba traukiniais, o į užsienį beveik visada vežama laivais. Prekes galima pervežti ir oru, tačiau tai kainuotų pernelyg brangiai.
Prekes sausuma galima gabenti taip greitai, kaip gali važiuoti sunkvežimiai ir (arba) traukiniai, o gabenimas laivais gali užtrukti kelias savaites, jei prekės gabenamos į kitą pasaulio kraštą.
6. Ar visą perkraustymą atliksite jūs, ar į jį įsitrauks kelios įmonės?
Labai judančios įmonės gali aptarnauti visas paskirties vietas. Tačiau dauguma tarptautinių perkraustymo įmonių bendradarbiauja su kitomis įmonėmis, kad galėtų atlikti perkraustymo darbus, kurių negali atlikti pačios. Pavyzdžiui, palyginti nedaug perkraustymo įmonių veikia konteinerių laivai kurie yra būtini persikraustant į užsienį. Todėl jie turės bendradarbiauti su laivybos įmone, kuri vykdys perkraustymo proceso dalį jūra.
Nėra nieko blogo, kad kelios įmonės dalyvauja, ir iš tikrųjų tai gali būti neišvengiama, jei persikeliate į kitą vietą. Vis dėlto bet kuri gerą reputaciją turinti perkraustymo įmonė turėtų paaiškinti, kokios įmonės bus atsakingos už kiekvieną kelionės etapą.
Įsitikinkite, kad perskaitėte visų bendrovių apžvalgas ir supratote, kokią draudimo apsaugą kiekviena iš jų jums siūlo kiekvienoje kojoje. Perkraustymą Europoje arba Šiaurės Amerikoje paprastai gali atlikti viena bendrovė, o perkraustymą tarp žemynų paprastai atlieka kelios bendrovės.
7. Kokioms judėjimo asociacijoms ir organizacijoms priklauso jūsų įmonė?
Nors priklausymas tarptautinei perkraustymo asociacijai ar organizacijai nėra geros perkraustymo įmonės garantija, tai labai geras ženklas. Tikriausiai didžiausia ir geriausiai vertinama yra Tarptautinė perkraustytojų asociacija (IAM), kuriai priklauso daugiau nei 2000 narių visame pasaulyje.
Kitos gerai žinomos grupės Tarptautinė tarptautinių keleivių vežėjų federacija (Fédération Internationale des Déménageurs Internationaux) (FIDI), Didžiosios Britanijos perkraustytojų asociacija (BAR) ir Europos persikėlimo asociacija (EuRA).
Dauguma šių grupių taiko minimalius nariams taikomus standartus ir pašalina jų neatitinkančias įmones. Apskritai kuo daugiau organizacijų priklauso įmonei ir kuo ilgiau ji joms priklauso, tuo geriau.
8. Kokias pakavimo medžiagas naudojate?
Akivaizdu, kad norite būti tikri, jog jūsų namų apyvokos daiktai į kitą kraustymosi vietą pasieks nepažeisti ir nesugadinti. Todėl pravartu žinoti, kokias pakavimo medžiagas įmonė naudos jūsų perkraustymui.
Vis dažniau įmonės siūlo daugkartinio naudojimo pakavimo medžiagas, kurios yra daug ekologiškesnės (jau nekalbant apie mažesnę kainą) nei vienkartinio naudojimo medžiagos.
Todėl verta išsiaiškinti, ar jūsų perkraustymo įmonė gali pakartotinai panaudoti perkraustymui naudojamas medžiagas. Dar geriau - daugelis įmonių net nemokamai jas iš jūsų paims, todėl sutaupysite laiko ir rūpesčių bandydami atsikratyti nereikalingų dėžių ir burbulinės plėvelės.
9. Ar galiu stebėti savo prekes realiuoju laiku?
Dar prieš kelerius metus dažnai būdavo beveik nematoma, kur konkrečiu metu yra jūsų daiktai perkraustymo procese. Tačiau dabar, atsiradus internetui ir GPS, daug dažniau galima stebėti savo daiktus realiuoju arba beveik realiuoju laiku, naudojantis internetu arba programėle telefone.
Taip galėsite būti ramūs, kad jūsų daiktai nenukrito iš sunkvežimio bagažinės ar į jūrą.
10. Ar turite patirties tvarkant [X]?
Visi geros reputacijos perkraustytojai turi patirties pervežant pagrindinius daiktus, pavyzdžiui, baldus, drabužius, knygas, virtuvės prietaisus ir kt. Šiais laikais taip pat gana įprasta, kad perkraustytojai turi patirties judančios transporto priemonės tokie kaip automobiliai ar motociklai ir įprasti naminiai gyvūnai, pavyzdžiui, katės ir šunys.
Tačiau jei turite vertingų ir (arba) neįprastų daiktų, būtinai patikrinkite, ar jie gali juos tvarkyti. Tai gali būti bet kas - nuo vyno kolekcijos, antikvarinių daiktų, klasikinių automobilių iki retų ir egzotiškų gyvūnų.
Daugybė specializuotų perkraustymo ir gabenimo įmonių, skirtų beveik bet kokiems jūsų daiktams. Taigi, jei turite kokių nors abejonių ar nerimaujate, ar pavyks be problemų nugabenti daiktus į paskirties vietą, gali būti tikslinga perkraustymą padalyti į standartinius namų apyvokos daiktus ir kitus daiktus.
11. Ar mano prekės bus saugomos tam tikrą laiką? Jei taip, kaip?
Perkraustant prekes į užsienį gali tekti jas laikyti sandėlyje ir laukti, kol bus pakrautos į laivą. Be to, gali tekti laukti uoste, kol prekės bus iškrautos, ir jas gali tekti saugoti sandėlyje, kol bus išmuitintos.
Todėl svarbu suprasti, kaip bus laikomos jūsų prekės (pvz., viduje ar lauke). Geri perkraustytojai atsižvelgs į skirtingas sandėliavimo sąlygas ir pasirūpins, kad jūsų prekės būtų atitinkamai apsaugotos.
Be to, jei persikraustymas bus laikinas, kai kurias prekes galite saugoti savo šalyje ir (arba) kai kurias prekes laikyti kitoje šalyje, kol ieškosite būsto. Bet kuriuo atveju būtinai pasiteiraukite pervežėjo, ar jis siūlo papildomas saugojimo paslaugas ir kiek tai kainuoja.
12. Ar galiu pasikalbėti su ankstesniais klientais?
Galiausiai, jei norite būti tikri dėl bet kurios tarptautinio perkraustymo įmonės, pasiteiraukite, ar galite pasikalbėti su anksčiau patenkintais klientais.
Tikimės, kad jie galės jums pasiūlyti keletą žmonių, su kuriais galėtumėte pasikalbėti. Žinoma, norėdami būti tikri, norėsite perskaityti atsiliepimus internete, tačiau taip galėsite užduoti konkrečius klausimus žmonėms, kurie jau yra patyrę panašų persikraustymą kaip ir jūs.
Galite pradėti tarptautinis judėjimas citata dabar, tiesiog užpildydami šio puslapio viršuje esančią pasiūlymo formą. Tuomet jums bus pasiūlyta iki 6 perkraustymo įmonių.