Daugelis į užsienį persikeliančių žmonių nustemba, kokios didelės gali būti tarptautinio persikraustymo išlaidos. Toliau apžvelgsime daugelį tikėtinų ir netikėtų išlaidų, su kuriomis galite susidurti, ir kaip sutaupyti pinigų.
1. Perkraustymo ir transportavimo išlaidos
Didžiausios išlaidos, su kuriomis susidursite, yra samdyti tarptautinė perkraustymo įmonė pervežti jūsų prekes iš namų A šalyje į naujus namus B šalyje. Įmones galite palyginti naudodamiesi pirmiau pateikta forma.
Kaina priklauso nuo kelių pagrindinių veiksnių:
- Perkėlimo dydis: Kuo didesnis persikraustymas, tuo brangesnis jis bus. Tai pasakytina ir apie svorį, ir apie tūrį. Grupinio pervežimo paslaugos gali sumažinti šį mokestį, jei neturite pakankamai prekių, kad galėtumėte pervežti visą krovinį.
- Atstumas: Kuo toliau teks persikelti, tuo brangiau tai kainuos.
- Maršrutas: Kai kurios paskirties vietos yra gana dažnos, o kitos - gana retos. Pavyzdžiui, tarptautiniai perkraustymai tarp Kanada ir Jungtinės Amerikos Valstijos arba Europoje yra įprasti, ir šie maršrutai dėl konkurencijos paprastai yra pigesni nei retesni.
- Transportavimo būdas: Nuo to, kokį būdą pasirinksite kroviniams pervežti, labai priklauso galutinė kaina, kurią sumokėsite. Siuntimas jūra yra pigiausias variantas, o siuntimas oru - brangiausias. Sunkvežimiai beveik visada atlieka pirmąjį ir paskutinį pervežimo etapus, nepriklausomai nuo tarp jų naudojamo (-ų) metodo (-ų).
Atsižvelgiant į tai, kad krovinių gabenimas jūra yra pigiausias variantas, kai kurie žmonės bando kreiptis tiesiogiai į tarptautinė laivybos įmonė. Nors kartais tai gali būti pigiau, dauguma šių įmonių iš tikrųjų nėra skirtos namų perkraustymui, o daugiausia užsiima krovinių gabenimas.
Kad geriau suprastumėte persikraustymo ir transportavimo išlaidas, taip pat galite perskaityti mūsų vadovą apie Tarptautinės konteinerių gabenimo išlaidos arba iš karto pereiti prie tarptautinės judančios citatos.
Tipinės išlaidos: Pradedant nuo $1,000 JAV dolerių (750 svarų sterlingų, 900 eurų) ir gali viršyti $10 000 JAV dolerių, jei persikraustoma į užsienį dideliu atstumu.
2. Pakavimo ir išpakavimo išlaidos
Nors ne visi perkraustymo įmonės už pakavimą ir išpakavimą ima papildomą mokestį, daugelis taip ir daro. Priklausomai nuo šalies, į kurią persikeliate, galite neturėti pasirinkimo, ar patirti šias išlaidas. Taip yra todėl, kad kai kurių šalių muitinės dokumentuose reikalaujama, kad perkraustymo įmonė laiduotų už importuojamas prekes ir įsitikintų, kad nesiunčiama nieko nelegalaus.
Nelegalūs daiktai yra akivaizdūs, pavyzdžiui, narkotikai ir ginklai, bet gali būti ir tokie, apie kuriuos nežinote, pavyzdžiui, tam tikri augalai ar gyvūnai. Įstatymus pažeidusioms perkraustymo bendrovėms gali būti skiriamos baudos arba jos gali netekti licencijos, taigi ir galimybės užsiimti verslu toje šalyje.
Jei norite išvengti šių išlaidų arba jas sumažinti, būtinai pasitarkite su pervežimo paslaugas teikiančia įmone ir sužinokite, ar galite ką nors padaryti. Kartais galite sutaupyti pinigų patys supakuodami daiktus, bet palikdami dėžes atviras, kad perkraustytojai galėtų jas apžiūrėti. O iš kitos pusės visada galite sutaupyti, jei nuspręsite patys išpakuoti daiktus naujuose namuose.
Galiausiai nepamirškite, kad už pakavimo medžiagas, pavyzdžiui, dėžes, burbulinę plėvelę ir lipnią juostą, mokėti tikrai nepavyks.
Tipinės išlaidos: Pradedant nuo $100 JAV dolerių (75 svarai sterlingų, 90 eurų), bet dažniausiai - keli šimtai dolerių.
3. Perkraustymo draudimo išlaidos
Kai kurios perkraustymo įmonės į savo kainą įtraukia draudimą, tačiau ne visos. Būtinai patikrinkite, ką tiksliai draudimas apima ir ko ne.
Jei prekės siunčiamos jūra, norėtumėte įsitikinti, kad yra sudaryta tam tikra jūrų draudimo sutartis. Nepriklausomai nuo to, ką norite turėti, norėsite turėti draudimo polisą, kuris padengtų visą jūsų prekių praradimo, vagystės ir (arba) sugadinimo vertę.
Tipinės išlaidos: Pradedant nuo $100 JAV dolerių (75 svarai sterlingų, 90 eurų), bet gali būti daug didesnė, jei gabenamos didelės vertės, neįprastos ir (arba) retos prekės.
4. Sandėliavimo išlaidos
Kai persikraustote į užsienį, gali būti, kad be įprastų persikraustymo išlaidų teks mokėti ir už sandėliavimą. Taip yra todėl, kad gali būti sunku suderinti persikraustymo datą su siuntimo datomis, kurias naudoja tarptautinis pristatymas įmonės.
Taigi, kol jūsų prekės nebus gabenamos, jas reikės kur nors sandėliuoti. Būtinai turėkite tai omenyje nustatydami lūkesčius, kada jūsų prekės bus pristatytos.
Be to, kol ieškosite gyvenamosios vietos naujoje šalyje, galbūt norėsite savo daiktus laikyti saugykloje. Arba galite tiesiog norėti sumokėti už daiktų saugojimą, kol grįšite, jei planuojate laikiną persikraustymą.
Tipinės išlaidos: Pradedant nuo $100 JAV dolerių (75 svarai sterlingų, 90 eurų) per mėnesį už nedidelį vieno ar dviejų lovų butą, o kainos gali didėti. Laimei, šioje srityje yra nemaža konkurencija, kuri padeda palaikyti žemas kainas.
5.Muito mokesčiai ir rinkliavos
Dar viena nedidelė kaina, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį prieš persikraustant, yra šalies, į kurią persikraustote, muito mokesčiai. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose, daugumą namų ūkio reikmėms skirtų prekių leidžiama gabenti be muitų.
Kadangi šalys, pvz. Jungtinė Karalystė taikomos sudėtingesnės taisyklės, kurios priklauso nuo to, iš kur persikeliate. Pavyzdžiui, perkraustymas iš ES (šiuo metu) atleidžiamas nuo muito mokesčių, o perkraustymas iš ES nepriklausančių šalių gali būti apmokestintas muitais ir mokesčiais, kuriuos galite prašyti sumažinti.
Dažniausiai muito mokesčiai ir muitai skaičiuojami pagal pačių prekių vertę.
Tipinės išlaidos: Nuo nemokamų iki beveik neribotų, priklausomai nuo prekių, kurias ketinate vežtis, vertės ir tipo.
6. Vizų mokesčiai
Kai persikeliate į kitą šalį dirbti ar studijuoti, paprastai turite prašyti vizos, išskyrus atvejus, kai persikeliate į kitą šalį ES viduje, kur galite judėti iš vienos šalies į kitą be vizų. Norint gauti darbo ir studijų vizą, beveik visada reikia pateikti daug dokumentų ir sumokėti kartais gana didelius mokesčius.
Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje kai kurios vizos kainuoja daugiau nei 1 000 svarų sterlingų ($1 300 JAV dolerių; 1 200 eurų). Ir nepamirškite, kad šį mokestį reikia mokėti kiekvieną kartą atnaujinant vizą. Tai gali gerokai padidinti jūsų bendras išlaidas, todėl turėtumėte tam skirti lėšų.
Tipinės išlaidos: ES šalyse ji nemokama, tačiau kiekvienoje šalyje ji gali būti skirtinga ir siekti kelis tūkstančius dolerių už vizą.
7. Advokato mokesčiai
Paprastai vizas ir kitus muitinės dokumentus galite užpildyti patys, šiek tiek pasidomėję internete, naudodamiesi savo šalies ir šalies, į kurią ketinate persikelti, vyriausybinių svetainių ištekliais.
Vis dėlto daugelis žmonių jaučiasi patogiau, jei kreipiasi į teisininką, kad šis padėtų išsiaiškinti kartais itin sudėtingą tarptautinio persikraustymo tvarką.
Todėl daugelis žmonių renkasi samdyti advokatą, kad šis užpildytų visus reikiamus dokumentus, užuot tai darę patys. Nors tai gali suteikti ramybę, tačiau gali kainuoti gana brangiai.
Tipinės išlaidos: Įvairiose šalyse kainos labai skiriasi, paprastai jos prasideda nuo ne mažiau kaip $100USD/val. (75 svarų sterlingų, 90 eurų), o fiksuoti mokesčiai už įprastas paslaugas gali lengvai viršyti $1,000 JAV DOLERIŲ net už pačias būtiniausias paslaugas.
8. Būsto išlaidos
Tikėtina, kad naujoje šalyje didžiausios jūsų išlaidos bus būstas. Tačiau žinokite, kad būsto nuoma, mokesčiai ir rinkliavos įvairiose šalyse gali labai skirtis.
Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose nekilnojamojo turto kainos už didžiųjų pakrantės miestų ribų yra labai mažos. Tačiau kiekvienais metais turėsite mokėti nekilnojamojo turto mokesčius, kurių dydis priklauso nuo jūsų turto vertės, tačiau tik tuo atveju, jei jis yra jūsų nuosavybė. Šie mokesčiai svyruoja nuo 0,281 tūkst. Havajai iki 2,29% Naujasis Džersis.
Kita vertus, tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė tiesioginių nekilnojamojo turto mokesčių nėra. Vietoj to mokate žyminis mokestis perkant porceptą, kuris gali sudaryti iki 12% pirkimo kainos (pirkėjas moka visą mokestį, pardavėjas - ne). Be to, tiek būsto savininkai, tiek nuomininkai turi mokėti savivaldybės mokestis kiekvienais metais pagal 1991 m. turto vertę. Vidutiniškai tai sudaro apie 1 200 svarų sterlingų ($1 600 JAV dolerių; 1 400 eurų) per metus.
Todėl, ieškodami būsto, nežiūrėkite tik į jo pirkimo ir (arba) nuomos kainą. Įsitikinkite, kad suprantate visus mokesčius, rinkliavas ir įmokas, kurias turėsite mokėti, atsižvelgiant į būsto, kuriuo naudositės, tipą, vietą ir nuomos sąlygas.
Tipinės išlaidos: Tai priklauso tik nuo šalies, tačiau paprastai mokesčiai būna ne mažesni kaip $1 000 JAV dolerių per metus, o šalyse, kuriose taikomas procentais pagrįstas nekilnojamojo turto mokesčio režimas, jie gali būti gerokai didesni.
9. Kitos išlaidos
Galiausiai, kai persikeliate į kitą šalį, turite atsižvelgti į daugybę kitų mažų ir ne tokių mažų mokesčių ir išlaidų. Tai gali būti, pavyzdžiui, naujų baldų pirkimas, jei persikeliate iš šalies, kurioje įrengti butai yra įprasti, į tokias šalis, kaip JAV ar Kanada, kur tai reta.
Net jei turite nuosavus baldus, gali tekti pirkti naujus prietaisus, nes skirtingose šalyse naudojama skirtinga įtampa ir (arba) skirtingi kištukai. Naudodami netinkamo tipo prietaisus galite sugadinti elektros sistemą, todėl prieš persikraustydami visada patikrinkite.
Naujų drabužių gali prireikti ir persikeliant iš vietovės, kurioje vyrauja šaltas oras, į vietovę, kurioje vyrauja šiltas oras, arba atvirkščiai. Norint sužinoti daugiau apie tokio pobūdžio išlaidas, geriausia daugiau sužinoti apie konkrečią šalį, į kurią persikeliate.
Todėl parengėme keletą konkrečių šalių vadovų, kurie turėtų padėti sužinoti daugiau apie išlaidas šalyje, į kurią ketinate persikelti.